Gazowe promienniki podczerwieni - dobór, sprzedaż, serwis - Konkret Kraków

Promienniki są urządzeniami grzewczymi pozwalającymi na natychmiastowe uzyskanie ciepła odczuwalnego. Przy zastosowaniu ogrzewania przez promieniowanie człowiek odczuwa tzw. temperaturę odczuwalną (wynikową), która nie jest temperaturą otaczającego go powietrza lecz wynikowa temperaturą osiągniętą z kalkulacji temperatury powietrza oraz intensywności promieniowania na jednostkę powierzchni. Promienniki ogrzewają bezpośrednio osoby, zwierzęta i przedmioty bez konieczności ogrzewania powietrza. W naszej ofercie posiadamy całą gamę gazowych promienników podczerwieni mobilnych, ceramicznych oraz rurowych firmy Sun Beam i Master.

Główne zalety ogrzewania przez promieniowanie:

 • Ogrzewanie promiennikami jest najbardziej ekonomiczne ponieważ nie ogrzewa powietrza lecz bezpośrednio oddziałuje na ludzi oraz przedmioty znajdujące się w zasięgu działania urządzeń (ogrzewanie bezpośrednie źródło ciepła - człowiek). Pozwala to na obniżenie obliczeniowej temperatury powietrza średnio o około 3-4 stopnie Celsjusza przy zachowaniu tego samego komfortu cieplnego (mniejsza różnica temperatur delta t) i oszczędność w granicach 15-20 %.
 • Posiada bardzo korzystny rozkład temperatury ,ponieważ masa ciepłego powietrza gromadzi się w dolnych partiach pomieszczeń(odwrotnie niż w ogrzewaniu ciepłym powietrzem) eliminując niekorzystne zjawisko stratyfikacji powietrza tzn. tworzenia warstw powietrza o coraz wyższej temperaturze wraz ze wzrostem wysokości od podłogi do stropodachu. W rezultacie strata ciepła przez dach jest niniejsza o około 25 % , co powoduje obniżenie kosztów eksploatacji ogrzewania.
 • Ogrzewanie promiennikami jest najbardziej ekonomiczne ponieważ bezwładność systemu jest bardzo niska i emitowane przez urządzenia ciepło odczuwalne niemal natychmiast eliminując tzw. czas rozruchu obecny W innych systemach.
 • Pozwala na zróżnicowanie temperatur w obrębie obiektu, bez konieczności stawiania przegród oraz pozwala na ogrzewanie strefowe lub dogrzewanie miejscowe stref pracy.
 • Charakteryzuje się prostotą wykonania i eksploatacji systemu pozwalając na dopasowanie jego pracy do funkcji obiektu.
 • Nie wymaga budowania kosztownych kotłowni, wentylatorowni oraz nie ogranicza powierzchni użytkowej ponieważ urządzenia podwieszane są pod stropem.
 • Korzystne dla pracujących ludzi gdyż ogranicz hałas, transport pyłów i zanieczyszczeń, a wyższa temperatura podłogi oraz urządzeń wpływa pozytywnie na człowieka.
 • Dzięki powyższym zaletą promienniki rurowe mają szerokie zastosowanie do ogrzewania hal przemysłowych, hal magazynowych, zakładów produkcyjnych, cieplarni, gospodarstw rolnych, obiektów sportowych, stacji obsługi pojazdów oraz innych budynków o podobnym zastosowaniu.

Dzięki powyższym zaletą promienniki gazowe mają szerokie zastosowanie do ogrzewania hal przemysłowych, hal magazynowych, zakładów produkcyjnych, cieplarni, gospodarstw rolnych, obiektów sportowych, stacji obsługi pojazdów oraz innych budynków o podobnym zastosowaniu.


 

Poprawne rozmieszczenie i sposób instalacji

Przy wyborze lokalizacji promienników należy starać się, aby zapewnić równomierne promieniowanie a także zapewnić łatwość montażu jak również estetyczny wygląd instalacji (m.in. przez dostosowanie się do architektury obiektu). Przez analogię można porównać ogrzewanie promieniowaniem do oświetlenia obiektu przez światło , jednakże promieniowanie cieplne nie jest widzialne. Przy lokalizacji promienników należy wziąć pod uwagę:

 • pochylenie promiennika(w odniesieniu do podłogi),
 • wysokość montażu,
 • odległości miedzy promiennikami jak również odległości miedzy promiennikami a ścianami obiektu.

Jeśli znamy moc promienników które musimy zamontować, urządzenia należy rozmieścić tak aby promieniowanie rozkładało się równomiernie na całej powierzchni ogrzewanego obiektu. Poprzez odpowiednie rozmieszczenie promienników o zróżnicowanej mocy można osiągnąć rożne temperatury odczuwalne W obrębie całego obiektu lub ogrzewanie strefowe W nie ogrzewanej części obiektu. Należy uważać aby intensywność promieniowania nie była zbyt wysoka, gdyż może to spowodować dyskomfort cieplny (przegrzewanie) ludzi znajdujących się W zasięgu promieniowania. Aby tego uniknąć odpowiednie odległości miedzy strefą przebywania ludzi a urządzeniami (w zależności od ich mocy) muszą być zachowane.

 

Sterowanie systemem

Najprostszą metodą regulacji promienników jest regulacja dwustanowa typu włącz/wyłącz. System może zostać zaprogramowany w cyklu tygodniowym przy pomocy programatora, który poza okresami pracy utrzymuje temperaturę dyżurną, chroniąc przed zamarzaniem. Sterowanie typu włącz/wyłącz daje duże możliwości sterowania całym systemem. Na przykład można włączać i wyłączać każdy promiennik osobno, rożne strefy osobno lub cały system. Należy również zauważyć ,że wyłączenie systemu nie znaczy że ciepło promieniowania znika ,ponieważ nagrzane ściany , podłoga oraz przedmioty oddają ciepło wtórnie zarówno przez promieniowanie jak i konwekcje przez jakiś okres czasu po wyłączeniu systemu. System ogrzewania promiennikami posiada bardzo korzystną inercje cieplną , gdyż ciepło odczuwane jest zaraz po zadziałaniu systemu ,natomiast po wyłączeniu systemu oddziałuje on wtórnie na obiekt. Ponowne wychłodzenie obiektu nie następuje tak szybko jak to ma miejsce w innych systemach grzewczych.

 

W gazowych promiennikach ceramicznych mieszanka gazowo-powietrzna spalana jest na powierzchni płytki ceramicznej. Płytka rozgrzewana jest do temperatury ok. 950°C. Powietrze potrzebne do spalania pobierane jest z pomieszczenia a spaliny są do niego  odprowadzane, dlatego pomieszczenie, w którym zainstalowane są promienniki ceramiczne powinno być odpowiednio wentylowane. Korpus promiennika zbudowany jest z trwałych, zabezpieczonych przed korozja materiałów, co zapewnia wieloletnią bezawaryjną pracę nawet w warunkach podwyższonej wilgotności powietrza.

Gazowy ceramiczny promiennik mobilny z termoparą i zapalnikiem, na stojaku Sun Beam SB-4 o mocy 6 kW Gazowe

DOSTĘPNE MODELE:

Gazowy ceramiczny promiennik mobilny Sun Beam SB-600 o mocy 1,29 kW

Gazowy ceramiczny promiennik mobilny Sun Beam SB-601 o mocy 1,29 kW

Gazowy ceramiczny promiennik mobilny na statywie Sun Beam SB-602 o mocy 1,29 kW

Gazowy ceramiczny promiennik mobilny Sun Beam SB-630 o mocy 2,59 kW

Gazowy ceramiczny promiennik mobilny z termoparą Sun Beam SB-620 o mocy 2,59 kW

Gazowy ceramiczny promiennik mobilny Sun Beam SB-650 o mocy 2,59 kW

Gazowy promiennik podczerwieni Master 45 CR - 4,4 kW

Gazowy ceramiczny promiennik mobilny z termoparą, na stojaku Sun Beam SB-4 o mocy 6 kW

Gazowy ceramiczny promiennik Sun Beam SBC 6 o mocy 8,6 kW

Gazowy ceramiczny promiennik Sun Beam SBC 8 o mocy 11,4 kW

Gazowy ceramiczny promiennik Sun Beam SBC 16 o mocy 22,8 kW

Gazowy ceramiczny promiennik Sun Beam SBC 10+10 o mocy 28,5 kW

Gazowy ceramiczny promiennik Sun Beam SBC 30 o mocy 42,8 kW

 

Gazowy promiennik rurowy podczerwieni jest urządzeniem w którym spalanie gazu następuje wewnątrz rury promieniującej wykonanej w formie litery U lub I. Zewnętrzna powierzchnia rury rozgrzewa się do temperatur rzędu 350-550°C i emituje ciepło za pomocą promieni podczerwonych, które dzięki zainstalowanemu reflektorowi kierowane są bezpośrednio na powierzchnie, nad którą są zawieszone.

DOSTĘPNE MODELE:

Gazowy rurowy promiennik Sun Beam SBT 6U o mocy 30 kW

Gazowy rurowy promiennik Sun Beam SBT 9U o mocy 42 kW

 

W przypadku jakichkolwiek pytań, pozostajemy do dyspozycji:

http://piece-nagrzewnice.pl/sklep/kontakt.htm

biuro@piece-nagrzewnice.pl

tel.:012-644-23-28
tel/fax.: 012-644-19-87

Adres do korespondencji:

Konkret Marcin Tworek
31-752 Kraków
ul. Makuszyńskiego 15

 

Pozdrawiamy

Zespół KONKRETOWCÓW :)

 

Kategoria: Promienniki podczerwieni

Czytano: 5378 razy.

Czas czytania przez wszystkich: 7490 minut.

Autor: Konkret Kraków

Dodano: 16 kwietnia 2015 o godz. 8:49 [od 3385 dni.]

Galeria zdjęćPozycja na mapie


Loading map ....

Dodaj własną opinię:

Nick / Imię / Nazwisko:

Treść wiadomości:


Serwis nagrzewnic olejowych Kraków i Małopolska - Serwis nagrzewnic

Serwis nagrzewnic olejowych Kraków, Wieliczka, Niepołomice, Skawina, Nowe Brzesko, Igołomia, Wawrzeńczyce, Kocmyrzów, Brzesko, Bochnia, Tarnów, Myślenice, Dobczyce, Gdów, Proszowice, Koszyce, Skała, Wolbrom, Gorlice, Nowy Sącz, Limanowa, Nowy Targ, Rabka-Zdrój, Zakopane, Słomniki, Miechów, Olkusz, Chrzanów, Oświęcim, Wadowice, Sucha Beskidzka, Andrychów, Trzebinia, Ms


Kurtyny powietrzne - Konkret Kraków - Wentylatory przemysłowe sufitowe

Kurtyny powietrzne generują strumień powietrza stanowiący swoistą niewidzialną barierę pomiędzy pomieszczeniami o różnej temperaturze. Urządzenia skutecznie zmniejszają straty energii cieplnej spowodowanej ucieczką ciepłego powietrza przez otwarte drzwi i bramy. Oferujemy kurtyny zarówno elektryczne jak i wodne firmy Dimplex oraz Sonninger o szerokim zakresie mocy grz


Nagrzewnice olejowe Master z odprowadzeniem spalin - Nagrzewnice MASTER

Nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin firmy Master to urządzenia "z najwyższej półki". W ofercie mamy modele wysokociśnieniowe o stałej mocy: BV 77 E - 20 kW, BV 110 E - 33 kW, BV 170 E - 47 kW, B 290 E - 81 kW. Modele z palnikiem zewnętrznym i wentylatorem osiowym: BV 310 FS - 75 kW, BV 470 FS - 134 kW, BV 690 FS - 220 kW, BV 690 FSR - 220 kW (zasilanie trójfaz


Podstawowe informacje o ogrzewaniu podłogowym - Konkret Kraków - Ogrzewanie podłogowe

Technologia i przestrzeganie podstawowych zasad doboru i montażu ogrzewań podłogowych jest niezwykle ważne w etapie projektowania i wykonania systemu ogrzewania obiektu. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku instalacyjnym. Wykonujemy ogrzewania grzejnikowe jak i płaszczyznowe obiektów - Konkret Kraków


Palniki olejowe - dobór, montaż, serwis - Kraków, Małopolska, Śląsk - Palniki olejowe

Potrzebujesz dobrać palnik olejowy do kotła, pieca nadmuchowego, nagrzewnicy. Chcesz naprawić niedziałający palnik lub potrzebujesz do niego części zamiennych? Nie wiesz czy potrzebujesz palnik jedno czy dwustopniowy? Zadzwoń, wyślij maila lub przywieź palnik do nas. Specjalizujemy się ogrzewaniu przemysłowym od wielu lat i doskonale wiemy "co i jak". Postaw na KONKRE

© 2024 konkretneporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal konkretneporady.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim.
Wykonawcą portalu jest firma Emotyw Studio™.

Zamknij