Sterowniki kotłów c.o. i c.w.u. - Konkret Kraków

Sterowniki kotła c.o. oraz c.w.u. są urządzeniami mającymi na celu częściowe bądź całkowite zautomatyzowanie procesu wytwarzania energii cieplnej w kotle. Ponadto stosując nowoczesne i wydajne regulatory i sterowniki temperatury można zoptymalizować wykorzystanie energii cieplnej przez co obniżenie kosztów ogrzewania. Oferowane przez nas sterowniki pozwalają sterować pracą zarówno kotłami jednofunkcyjnymi zasilającymi jedynie instalację centralnego ogrzewania jak i dwufunkcyjnymi, dzięki wbudowanemu wymiennikowi, przygotowującymi dodatkowo ciepłą wodę użytkową - Konkret Kraków

Sterowniki kotła sterujące pracą pompy c.o., c.w.u. i współpracujące z wentylatorem nadmuchowym:

Sterownik realizuje funkcję załączenia pompy c.o. jeżeli temperatura wody w kotle osiągnie zadaną wartość. Sterownik wyłączy pompę jeżeli temperatura spadnie poniżej nastawionego progu. Poza sezonem grzewczym pompa jest załączana na kilka minut co 10 dni. We wszystkich sterownikach istnieje możliwość załączenia pompy w trybie ręcznym. Sterowana jest równocześnie praca wentylatora nadmuchowego. Wentylator pracuje do osiągnięcia temperatury zadanej na kotle. Następnie przechodzi w tryb podtrzymania. Co kilka, kilkanaście minut włączane są przedmuchy podtrzymujące proces spalania oraz zapobiegające powstawaniu gazów w przygaszonym kotle. Czas przedmuchu to kilka do kilkunastu sekund. Za krótkie przerwy przedmuchu mogą spowodować zagotowanie wody w kotle. Spadek temperatury poniżej zadanej minus histereza powoduje ponowne załączenie nadmuchu. Kluczowe dla prawidłowego spalania jest ustawienie siły nadmuchu. Za mały nadmuch to słabe spalanie, kocioł nie osiągnie mocy odpowiedniej do ogrzania wody w instalacji. Siła nadmuchu zbyt duża to szybkie spalanie i strata energii uchodzącej do atmosfery przez komin. W kotłach dwufunkcyjnych sterownik realizuję, także funkcje załączania pompy c.w.u. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie sterownika zPID z płynnie i automatycznie regulowaną mocą nadmuchu w zależności od temperatury zadanej i temperatury spalin na kotle.

Sterowniki kotła z podajnikiem

Praca pomp i wentylatora tak jak w sterowniku bez podajnika. Dodatkowe parametry do ustawienia to praca i przerwa podajnika w trybie pracy i podtrzymania. Prawidłowe ustawienie parametrów pracy jest warunkiem dobrego i efektywnego spalania, podtrzymanie utrzymuje kocioł w stanie palenia. Sterownik posiada temperaturowe zabezpieczenie podajnika. W przypadku wzrostu temperatury powyżej progu alarmowego włącza się alarm, sterownik uruchamia podajnik na kilka do kilkunastu minut. Paliwo z podajnika jest przesuwane do kotła. Bardzo ważnym parametrem jest czas pracy i przerwy podajnika oraz wentylatora w podtrzymaniu. Jeżeli czas pracy w podtrzymaniu jest za duży i (lub) czas przerwy w podtrzymaniu jest za krótki, temperatura w kotle może szybko narastać. Zadziałają wtedy zabezpieczenia (wyłączenie nadmuchu i podajnika), jednak w przypadku braku dostatecznego odbioru ciepła może dojść do zagotowania wody w instalacji CO.

 

 

DOSTĘPNE U NAS MODELE STEROWNIKÓW:

Zastosowanie:

  • kocioł centralnego ogrzewania,
  • instalacja centralnego ogrzewania,
  • instalacja ciepłej wody użytkowej

Sterowniki SW

Sterownik kotła centralnego ogrzewania TMK Września SW 100

Sterownik SW 100 przeznaczony jest do automatycznego załączania i wyłączania wentylatora współpracującego z kotłem c.o. Sterownik utrzymuje nastawianą na skali temperaturę oraz zapewnia spalanie gromadzących się w kotle gazów. Po wygaśnięciu kotła dmuchawa wyłącza się i dzięki temu zużycie energii jest mniejsze. Sterownik posiada dodatkowe zabezpieczenie zmniejszające ryzyko przegrzania kotła w postaci wyłącznika termicznego. Model SW 100 charakteryzuje się prostotą obsługi.

Sterownik kotła centralnego ogrzewania TMK Września SW 100

Sterownik SW 100W przeznaczony jest do automatycznego załączania i wyłączania wentylatora współpracującego z kotłem c.o. Po wygaśnięciu kotła dmuchawa wyłącza się i dzięki temu zużycie energii jest mniejsze. Sterownik posiada dodatkowe zabezpieczenie zmniejszające ryzyko przegrzania kotła w postaci wyłącznika termicznego. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje aktualną temperaturę wody w instalacji.

Sterownik kotła centralnego ogrzewania TMK Września SW 100W

Sterownik SW 100P przeznaczony jest do automatycznego załączania i wyłączania wentylatora i pompy obiegowej współpracujących z kotłem c.o. Po wygaśnięciu kotła dmuchawa i pompa wyłączają się i dzięki temu zużycie energii jest mniejsze. Sterownik posiada dodatkowe zabezpieczenie zmniejszające ryzyko przegrzania kotła w postaci wyłącznika termicznego. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje aktualną temperaturę wody w instalacji.

Sterownik kotła centralnego ogrzewania TMK Września SW 100PW

Sterowniki IGNIS

Sterownik kotła C.O. z podajnikiem TMK Września IGNIS Alfa Akcesoria

Mikroprocesorowy sterownik IGNIS Alfa przeznaczony jest do automatycznego sterowania pracą podajnika ślimakowego, wentylatora, pompy obiegowej centralnego ogrzewania (c.o.) oraz pompy ładującej zasobnik ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Sterownik dynamicznie reguluje ilością podawanego paliwa oraz mocą dmuchawy.

Sterownik kotła C.O. z podajnikiem TMK Września IGNIS Alfa

Mikroprocesorowy sterownik IGNIS Gamma przeznaczony jest do automatycznego sterowania pracą podajnika ślimakowego, wentylatora, pompy obiegowej centralnego ogrzewania (c.o.) oraz pompy ładującej zasobnik ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Sterownik dynamicznie reguluje ilością podawanego paliwa oraz mocą dmuchawy. Sterownik utrzymuje zadane temperatury w pomieszczeniach przy pomocy czujnika pokojowego według programów czasowych. Zamiast czujnika pokojowego można podłączyć termostat pokojowy (przewodowy lub bezprzewodowy).

Sterownik kotła C.O. z podajnikiem TMK Września IGNIS Gamma

Mikroprocesorowy sterownik IGNIS Delta przeznaczony jest do automatycznego sterowania pracą podajnika ślimakowego, wentylatora, zaworu trójdrożnego lub czterodrożnego, pompy mieszającej, pompy obiegowej c.o., pompy ładującej zasobnik c.w.u. oraz pompy cyrkulacyjnej c.w.u. Sterownik utrzymuje zadane temperatury w pomieszczeniach przy pomocy czujnika pokojowego według programów czasowych. Sterownik dynamicznie reguluje ilością podawanego paliwa, mocą dmuchawy oraz temperaturą za zaworem. W obieg grzejników sterownik wprowadza optymalną ilość ciepła aby zapewnić komfort cieplny.

Sterownik kotła C.O. z podajnikiem TMK Września IGNIS Delta

Sterowniki MTS

Sterownik pompy ciepłej wody użytkowej TMK Września MTS 2P

Uniwersalny mikroprocesorowy sterownik MTS 100 przeznaczony jest do sterowania pompą obiegową c.o. lub pompą cyrkulacyjną c.w.u. Użytkownik ma możliwość wyboru sposobu pracy sterownika. Urządzenie można zastosować również wszędzie tam, gdzie niezbędne jest utrzymywanie stabilnej temperatury. Sterownik posiada funkcję „anty-stop”, która zapobiega tzw. „zastaniu się” pompy związanemu z osadzaniem się kamienia na jej łożyskach.

Sterownik pompy ciepłej wody użytkowej TMK Września MTS 100C

Mikroprocesorowy sterownik MTS 2P przeznaczony jest do sterowania dwoma pompami: obiegową c.o. oraz ładującą zasobnik c.w.u. Sterownik może realizować priorytet ciepłej wody użytkowej i dodatkowo zabezpiecza zasobnik oraz grzejniki przed wyziębianiem przez zbyt chłodny kocioł. MTS 2P pracuje w trybie LATO lub ZIMA. Sterownik rozdziela moc kotła między oba obiegi w sposób dynamiczny, uwzględniając nastawy i preferencje użytkownika. W rezultacie temperatura wody użytkowej i pomieszczeń ogrzewanych utrzymywana jest na optymalnym poziomie.

Sterownik pompy ciepłej wody użytkowej TMK Września MTS 2P

Mikroprocesorowy sterownik MTS 8 przeznaczony jest do sterowania nadmuchem przy kotłach oraz pompą obiegową c.o. W pobliżu nastawionej temperatury kotła dmuchawa zwalnia lub rozpędza się, dzięki czemu temperatura ta jest bardziej stabilna, a proces spalania jest bardziej ekonomiczny. Maksymalna i minimalna moc dmuchawy jest definiowana przez użytkownika w zależności od wielkości kotła i ogrzewanej powierzchni. Sterownik realizuje także funkcję „anty- stop”, dynamicznie steruje dmuchawą, działa w pełni automatycznie, zapewniając satysfakcję z użytkowania.

Sterownik kotła centralnego ogrzewania TMK Września MTS 8

Mikroprocesorowy sterownik MTS 8z przeznaczony jest do sterowania nadmuchem przy kotłach oraz pompą obiegową c.o. Urządzenie w wersji ze sterowaniem zewnętrznym stosuje się w celu utrzymywania zadanej temperatury w pomieszczeniach mieszkalnych, poprawiając komfort cieplny i zmniejszając zużycie energii. Zamiast fabrycznego czujnika pokojowego do sterownika można podłączyć termostat pokojowy (przewodowy lub bezprzewodowy). Sterownik realizuje również funkcję „anty-stop”, dynamicznie steruje dmuchawą, działa w pełni automatycznie.

Sterownik kotła centralnego ogrzewania TMK Września MTS 8z

Mikroprocesorowy sterownik MTS 10 przeznaczony jest do sterowania nadmuchem kotłów grzewczych, pompą obiegową c.o. oraz pompą ładującą zasobnik ciepłej wody użytkowej. Sterownik realizuje funkcję „anty-stop”. Zabezpiecza zasobnik oraz grzejniki przed wyziębianiem przez zbyt chłodny kocioł. Może pracować w trybie ZIMA lub LATO. Posiada dodatkowe zabezpieczenie zmniejszające ryzyko przegrzania kotła w postaci wyłącznika termicznego. Może realizować priorytet ciepłej wody użytkowej.

Sterownik kotła centralnego ogrzewania TMK Września MTS 10

 

W przypadku jakichkolwiek pytań, pozostajemy do dyspozycji:

http://piece-nagrzewnice.pl/sklep/kontakt.htm

biuro@piece-nagrzewnice.pl

tel.:012-644-23-28
tel/fax.: 012-644-19-87

Adres do korespondencji:

Konkret Marcin Tworek
31-752 Kraków
ul. Makuszyńskiego 15

 

Pozdrawiamy

Zespół KONKRETOWCÓW :)

Kategoria: Kotły c.o. i c.w.u

Czytano: 5510 razy.

Czas czytania przez wszystkich: 7057 minut.

Autor: Konkret Kraków

Dodano: 15 lipca 2015 o godz. 13:23 [od 3267 dni.]

Galeria zdjęćPozycja na mapie


Loading map ....

Dodaj własną opinię:

Nick / Imię / Nazwisko:

Treść wiadomości:


Agregaty i zbiorniki olejowe - Konkret Kraków - Nagrzewnice multiolejowe

Stosowanie nagrzewnic i kotłów olejowy do celów grzewczych wymaga ciągłego dostarczania do nich dużej ilości paliwa. Wiąże się to z potrzebą jego bezpiecznego magazynowania. Oferujemy Agregaty i zbiorniki oleju z tworzyw sztucznych, których zalety sprawiają, że zarówno składowanie oleju do zasilania kotłowni, jak również ich eksploatacja, są bezpieczne, czyste i komf


Nagrzewnice elektryczne nadmuchowe - Nagrzewnice MASTER - Nagrzewnice MASTER

Nagrzewnice elektryczne firmy Master, to najlepsze jakościowo urządzenia tego typu na rynku. W naszej ofercie znajdują się nagrzewnice o mocy 2 i 3,3 kW zasilane prądem jednofazowym 230V oraz nagrzewnice o mocy 5,9,15,18,22,30 i 40 kW zasilane prądem trójfazowym. Nagrzewnice elektryczne nie zużywają tlenu i są bardzo ciche w porównaniu do nagrzewnice olejowych czy gaz


Klimatyzatory LG - montaż Kraków - Klimatyzacja Kraków

Jesteśmy wieloletnim autoryzowanym dystrybutorem i serwisem urządzeń klimatyzacyjnych marki LG. Posiadamy w swojej ofercie tylko klimatyzatory najlepszej jakości. Montaż dla nas to przyjemność. Posiadamy w ofercie klimatyzatory z serii Prestige: H09AL, H12AL, kwadratowe: G09WL, G12WL, czarne: A09LL, A12LL, A18RL jak również serię standard: P09RL, P12RL, P18EL, P24EL.


Montaż klimatyzacji - Kraków os. Krowodrza Górka, Górka Narodowa, Żabiniec, Tonie, Azory, Ugorek - Klimatyzacja Kraków

Zapewniamy profesjonalny montaż instalacji klimatyzacji w Krakowie na terenie osiedli: Krowodrza Górka, Górka Narodowa, Żabiniec, Tonie, Azory, Ugorek, Dąbie, Olsza, Wieczysta. Montujemy klimatyzatory ścienne, kanałowe, kasetonowe, podstropowe, przypodłogowe, bez jednostki zewnętrznej, przenośne, pojedyncze typu split, systemu multi-split oraz VRV/VRF. Zapraszamy do k


Nasady kominowe - Konkret Kraków - Systemy kominowe

Nasady kominowe stosuje się na zakończenia przewodów wentylacyjnych i spalinowych wszędzie tam gdzie występują zakłócenia ciągu kominowego spowodowane działaniem wiejącego wiatru oraz jako zabezpieczenie przed odwróceniem ciągu. Zaleca się stosowanie nasad w II i III strefie obciążenia wiatrem określonych Polskimi Normami. W naszej ofercie znajdują się nasady obrotowe

© 2024 konkretneporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal konkretneporady.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim.
Wykonawcą portalu jest firma Emotyw Studio™.

Zamknij